سه شنبه , 29 خرداد 1403

بررسی بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان مهندسی برق در سال 2023

انتخاب بهترین لپ تاپ مهندسی به عنوان دانشجوی مهندسی برق کار ساده ای نیست. دلیل این امر این است که لپ تاپ های کاملاً قدرتمند مناسب نیستند.بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان مهندسی برق باید از مشخصات خاصی مانند قابلیت حمل ، دوام ، پردازنده خوب ، صفحه نمایش بصری خوب و ظرفیت ذخیره سازی بالا و قدرت گرافیک در میان سایر مشخصات برخوردار باشند.بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان مهندسی برق باید بهترین پردازنده ها را داشته باشند تا بتوانند همه وظایف محاسباتی را کنترل کنند و همچنین بهترین گرافیک ها را برای رفع نیازهای گرافیکی نرم افزارهای CAD ، شبیه سازی و CAM داشته باشند.


فهرست مطالب


چگونه بهترین لپ تاپ را برای دانشجویان مهندسی انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب یک لپ تاپ برای دانشجویان مهندسی برق ، باید مشخصات این لپ تاپ را در نظر بگیرید تا بررسی کند که آیا متناسب با شرایط مورد نظر خود است.بنابراین ، در انتخاب لپ تاپ برای مهندسین برق ، ما یک لپ تاپ با تراشه های جدید Intel Core i5 یا Corei7 و حداقل 8 گیگابایت RAM حتی اگر 16 گیگابایت یا بیشتر نیز مناسب است ، پیشنهاد خواهیم کرد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین لپ تاپ‌های مهندسی HP را بخوانید.

لپ تاپ مهندسی برق

علاوه بر این ، بیشتر موارد کامپیوتر دانشجویان مهندسی که به آنها اعتماد می کنند برنامه های فشرده گرافیکی هستند ، به ویژه CAD ، MATLAB و Solid Works ، که برای مدل سازی 3D و ارائه ویدئو استفاده می شود. بنابراین ، داشتن یک لپ تاپ با کارت گرافیک اختصاصی نیز مهم است – به جای اینکه یک کارت یکپارچه از پردازنده پشتیبانی کند.البت برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله گرید بندی لپ تاپ استوک را بخوانید. علاوه بر مشخصات ذکر شده ، یک صفحه نمایش بزرگ با وضوح بالا نیز توصیه می شود و اگر می خواهید در محل کار زیاد کار کنید ، تهیه یک لپ تاپ مقاوم یا خوش ساخت خوب است ساخته شده برای تحمل حوادث در سایت های کاری.

این مطلب را از دست ندهید  بررسی مشخصات لپ تاپ مهندسی + معرفی بهترین لپ تاپ های مهندسی 2023

هنگام انتخاب لپ تاپ برای دانشجویان مهندسی برق چه چیزی را باید در نظر بگیریم؟

بدون شک پردازنده یکی از مؤلفه های اساسی سیستم رایانه است. این که آیا شما در حال انجام شبیه سازی هستید یا برنامه نویسی، به شدت به پردازنده بستگی دارد.

با این وجود ، بر خلاف مکانیکی، مدنی ، یا مهندسان هوانوردیمهندسی برق به طور عمده به کار 2D محور نیاز دارد. بنابراین ، شما برای انجام کار خود به جدیدترین یا قدرتمندترین پردازنده احتیاج ندارید. گفته می شود ، یک پردازنده دو هسته ای یا پردازنده چهار هسته ای خوب است. این امر به این دلیل است که یک پردازنده چند هسته ای می تواند چندین پردازش محاسباتی را همزمان انجام دهد.

برای خاص تر بودن ، مشخصات زیر را توصیه می کنم:

کارت گرافیک اختصاصی

برخی از برنامه های FEA وجود دارند که می توانند از حافظه گرافیکی یکپارچه لپ تاپ برای مدل سازی استفاده کنند. با این حال ، یک پردازنده گرافیکی اختصاصی کامل است. کار شما را هموارتر می کند. به همین دلیل ما یک لپ تاپ را با تراشه های گرافیکی اختصاصی NVidia یا ATI توصیه می کنیم. اختصاصی GPU حجم کار پردازنده رایانه را کاهش می دهد و مدل سازی سه بعدی را آسان می کند.

اندازه و وضوح ایده آل

انتخاب لپ تاپ با اندازه ایده آل برای مهندسی برق کمی پیچیده است ، زیرا باید به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید اعداد رمزگشایی و کاراکتر را به راحتی و قابل حمل بخوانید. بنابراین ، اندازه 14 اینچی کاملاً عالی است.

علاوه بر اندازه ، باید به وضوح نمایشگر نیز توجه کنید. وضوح بالاتر زمینه کار بیشتری را روی صفحه نمایش می دهد. می توانید همزمان برنامه های مختلف را در کنار هم قرار دهید. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد خطوط کد یا پاراگراف ها را بدون نیاز به پیمایش بالا و پایین مشاهده کنید. بنابراین ، حداقل لپ تاپ کامل HD خوب است.

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای خرید لپ تاپ مهندسی مکانیک + معرفی لپتاپ های پر قدرت مناسب مهندسی مکانیک 2023

علاوه بر اندازه و وضوح ، می توانید انواع پانل و اتمام سطح آنها را بررسی کنید. پنل IPS خنک است. اگر وارد بازی شوید می توانید TN را نیز در نظر بگیرید.

صفحه کلید مناسب لپ تاپ

همانطور که می دانید ، شما روی صفحه کلید خود فشار زیادی وارد می کنید. بنابراین ، شما نمی توانید کیفیت صفحه کلید را نادیده بگیرید. صفحه کلید باید در حین کار طولانی تر به اندازه فعال و مناسب باشد. بنابراین ، من پیشنهاد می کنم صفحه کلید با یک عدد اختصاصی شماره صفحه را انتخاب کنید ، که به شما کمک می کند سریع اعداد را وارد نرم افزار کنید.

صفحه کلید مناسب لپ تاپ مهندسی برق

صفحه کلیدهای مکانیکی برخی از انواع “کلیک-کلاک” صدا را هنگام استفاده از آنها دارند. آنها زیر آن دارای کلیدهای سخت هستند و برای گیمرها ایده آل هستند.از طرف دیگر ، صفحه کلیدهای غشایی توصیه می شود زیرا آنها دارای زیرپوش لاستیکی نرم هستند ، که بازخورد لمسی و زمان پاسخ سریع را فراهم می کند.

قابلیت حمل آسان

مهندسی برق یکی از چالش برانگیزترین رشته های تحصیلی است. این بدان معناست که ساعات مطالعه طولانی ، تعداد زیادی سخنرانی و زمان آزمایشگاه؛ بنابراین منطقی نیست که یک لپ تاپ سنگین را در اطراف محوطه دانشگاه که قصد دارد کمر شما را بشکند ، حمل کنید. بهترین لپ تاپ برای یک دانشجوی مهندسی برق نباید از علامت 6 پوندی فراتر رود.

تهیه پشتیبان باتری خوب

برای دانشجویان ، لپ تاپ هایی با ظرفیت باتری مناسب همیشه گزینه مناسبی هستند. یک کامپیوتر برای دانشجویان مهندس برق باید حداقل 6-7 ساعت رزرو داشته باشد ، بنابراین می تواند تا کل سخنرانی ها و آزمایشگاه ها به طول انجامد و یا تا آن موقع می توانید یک منبع انرژی پیدا کنید. در نظر داشته باشید ، لپ تاپ هایی با بیش از 7 ساعت پشتیبان گیری از باتری و عملکرد عالی ، پر هزینه هستند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین لپ تاپ برای مهندسی عمران را براخوانید.

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای خرید بهترین لپ تاپ ها برای رشته مهندسی عمران + معرفی 5 مدل از بهترین لپتاپ های مهندسی

عمر باتری بسیار تحت تأثیر پردازنده ، GPU اختصاصی و وضوح صفحه است. معمولاً پردازنده های سری Intel “U” بهترین گزینه در هنگام طولانی بودن عمر باتری است. علاوه بر این ، مگر اینکه به ویرایش گرافیکی سنگین ، مدل سازی سه بعدی یا کار حساس به رنگ نیاز نباشید ، به صفحه نمایش 3K فوق العاده که عمر باتری زیادی را جلب می کند ، نیازی ندارید ، یک صفحه نمایش کامل HD کافی است.

رم مناسب برای لپ تاپ مهندسی برق

تمام مهندسان باید 8 گیگابایت RAM داشته باشند. این از بروز هرگونه تأخیر در نرم افزار و تعداد صفحات وب باز شده شما جلوگیری می کند.

ذخیره سازی (SSD) لپ تاپ مهندسی برق

An SSD نوعی دستگاه ذخیره سازی انبوه شبیه به درایو دیسک سخت (HDD) است. این از خواندن و نوشتن داده ها پشتیبانی می کند و داده های ذخیره شده را حتی بدون برق در حالت دائمی نگهداری می کند. بنابراین ، برای به حداکثر رساندن بهره وری در کلاس ها ، به یک SSD کامل نیاز دارید. راهنمای خرید لپ تاپ

معرفی چند مدل از بهترین لپ تاپ ها برای دانشجوی مهندسی برق

1- لپ تاپ مهندسی برق Asus Zenbook

طبق تحقیقات ، ایسوس زنبورگ یکی از بهترین های کلاس طراحی است. این دستگاه از مشخصات قابل توجه و بی نظیری برخوردار است.
این بهترین لپ تاپ ممتاز است که می توانید از هزار دلار دریافت کنید. این یک ترکیب منحصر به فرد از سبک و سرعت و عمر باتری عالی است که به نظر می رسد تنها ویژگی برجسته ایستادگی آن است.

لپ تاپ مهندسی برق Asus Zenbook

مشخصات لپ تاپ:

 • ذخیره سازی: 16 گیگابایت رم به همراه 512 گیگابایت SSD
 • پردازنده: اینتل هسته i7-8565U
 • عمر باتری: 14 ساعت
 • وزن: 2.6 پوند

2- لپ تاپ مهندسی برق نوت بوک سامسونگ 9 Pro

Samsung Notebook 9 Pro انتخاب مناسبی برای دانشجویان مهندسی برق است. سریع است و دارای صفحه نمایش روشن و مشخصات خوب دیگر است.همچنین می تواند از شما مراقبت کند ویراش ویدیو، پروژه های فتوشاپ ، و حتی شبیه سازی ها و برنامه نویسی.یکی دیگر از ویژگی های جالب این دستگاه این است که می تواند تعداد خوبی از هر برنامه نرم افزاری مهندسی را برطرف کند.کلیدهای نرم آن با تعبیه چراغ کیبورد همراه هستند.

لپ تاپ مهندسی برق نوت بوک سامسونگ 9 Pro

مشخصات لپ تاپ:

 • حافظه RAM و حافظه ذخیره سازی: 16 گیگابایت RAM DDR4 و 256 گیگابایت SSD.
 • پردازنده: Intel i7-8550U.
 • عمر باتری: 12 ساعت
 • وزن: 2.84 پوند.
 • صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی 13 اینچی فول اچ دی
این مطلب را از دست ندهید  مقایسه، تفاوت و شباهت سرفیس پرو ٥ و ٦

3 – لپ تاپ مهندسی برق HP Spectre x360

هنگام خرید یک لپ تاپ خوب برای خرید برای برنامه مهندسی برق ، HP Specter x360 انتخاب مناسبی است. دارای تمامی دستگاه های یک دستگاه پریمیوم است و به رنگ نقره ای خاکستری تیره در دسترس است.این لپ تاپ یکی از بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان مهندسی و همچنین یکی از جدیدترین مدل های این برند است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین لپ تاپ مهندسی را بخوانید.

علاوه بر این ، HP Spectre x360 دارای دو نسخه مجزا است. نسخه 13 اینچی و 15 اینچی ، اما به عنوان یک دانشجوی مهندسی برق ، نسخه 13 اینچی انتخاب خوبی برای شماست.جالب اینجاست که این لپ تاپ دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از دیگر لپ تاپ ها متمایز می کند. برخی از خصوصیات عبارتند از: زاویه دید عالی صفحه نمایش ، HP Pen و ظرفیت باتری بسیار بالا.تنها عیب این لپ تاپ این است که trackpad نسبتاً متوسط ​​است و قابل حمل و حمل و نقل نیست.

 HP Spectre x360

مشخصات لپ تاپ:

 • نمایشگر: 13 اینچی و 15.6 اینچی
 • RAM: RAM 16GB
 • پردازنده: Intel Core i7
 • تهیه پشتیبان باتری: 8 ساعت
 • گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1050Ti با طراحی Max-Q
 • صفحه نمایش: 15.6 اینچ ، 3840 2160 پیکسل لمسی
 • فضای ذخیره سازی: 512 گیگابایت – 2 ترابایت SSD
 • وزن: 2.78 پوند

4- لپ تاپ مهندسی برق دل Inspiron i5577

به عنوان یک دانشجوی مهندسی برق و شما به یک لپ تاپ احتیاج دارید ، Dell Inspiron i5577 محصولی زیبا است که می تواند آنچه را که می خواهید به شما ارائه دهد.این لپ تاپ می تواند هر یک از برنامه های نرم افزاری را که احتمالاً در زمینه مطالعات خود با آنها ملاقات خواهید کرد ، شامل VBA ، Excel و غیره باشد.

این مطلب را از دست ندهید  نقد و بررسی تخصصی لپ‌ تاپ ایسوس TUF Dash Gaming FX517ZR-F15.173070

جالب است که این نرم افزار می تواند هر نرم افزار محاسباتی مصرفی مانند Mathcad ، نرم افزار CAD را که از نرم افزارهای محاسباتی مانند Mathcad ، CAD استفاده می کند ، مدیریت کند.علاوه بر این ، دارای 8 گیگابایت رم + 256 گیگابایت SSD است ، که در پردازش داده های بزرگ ، بازی های سخت ، ویرایش فیلم HD و فتوشاپ بسیار قدرتمند است.علاوه بر این ، طول عمر باتری بیش از شش ساعت است.سرانجام ، قیمت آن مقرون به صرفه است و از کیفیت ساخت بالایی نیز برخوردار است که در درجه دوم غیر قرار دارد.

 لپ تاپ دل Inspiron i5577

مشخصات لپ تاپ:

 • نمایشگر: نمایشگر 15.6 اینچی FHD
 • RAM و Storage: 8 گیگابایت رم ، 256 گیگابایت SSD
 • پردازنده: Intel i5-7300 HQ
 • تهیه پشتیبان باتری: 7 ساعت
 • وزن: 5.66 پوند

سخن پایانی

شما دراین مقاله با بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان مهندسی برق آشنا شدید.همچنین از مشصات آنها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا لپ تاپ برای نرم افزارهای مهندسی برق نیاز به کارت گرافیک دارد؟

اغلب نرم افزارهای مهندسی برق در سطح کارشناسی نیازی به کارت گرافیک مجزا ندارند. اما در مقاطع بالای تحصیل ممکن نیاز باشد.

مشخصات لپ تاپ مناسب مهندسی برق چیست؟

پردازنده‌ی اینتل با دو یا چند هسته پردازشی و حداقل فرکانس کاری ١.٥ گیگا هرتز. ٦ تا ٨ گیگا بایت رم. برای افزایش سرعت پردازش‌ها توصیه می‌شود از هارد SSD استفاده شود.

پیشنهاد ما به شما

لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر

بررسی و معرفی لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر و دانشجویان رشته کامپیوتر

از جمله رشته‌هایی که در سال‌های اخیر از اقبال خوبی برخوردار بوده و توانسته افراد …

دیدگاهتان را بنویسید