دوشنبه , 25 تیر 1403
لپ تاپ صنعتی

راهنمای خرید لپ تاپ صنعتی + معرفی برترین لپتاپ های صنعتی و پرقدرت 2023

اگر شما کارمند و یا صاحب یک کسب و کار صنعتی باشید و برای انجام امور خود نیاز به لپ تاپ داشته باشید، بهترین گزینه لپ تاپ صنعتی است. لپتاپ صنعتی در اصل همان لپ تاپ های معمولی با سخت افزارهای قوی ترند، یعنی شرکت‌ها لپ تاپ هایی با کیفیت بالاتر را برای کارهای صنعتی مانند استفاده در دکل‌های مخابراتی ، کارخانه‌ها و …. تولید کرده‌اند تا این لپ‌تاپ‌ها در برابر رطوبت، خش، ضربه و… مقاوم باشند و بتوان در همه اماکن از آن‌ها استفاده کردو به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد .لپ تاپ های صنعتی را می توان با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی در محیط های پر خطر استفاده نمود.


فهرست مطالب


لپ تاپ‌ صنعتی چیست؟

ویژگی‌های این لپ تاپ ها موجب شده‌اند یک لپ تاپ صنعتی نسبت به لپ تاپ‌های معمولی مقاومت بسیار بیشتری پیدا کند؛ به صورتی که به آن‌ها لپ تاپ‌های مقاوم نیز گفته شود.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله نرم افزارهای طراحی صنعتی را بخوانید. زمانی که در خصوص یک لپ تاپ مقاوم یا صنعتی صحبت می‌کنیم، منظور ما لپ تاپ‌هایی نیستند که توان مقابله با تلاطم‌های کوچک خطوط هوایی را داشته باشند.

لپ تاپ صنعتی

بلکه منظور لپ تاپ‌هایی هستند که برای کار در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها تولید می‌شوند. حتی از این مدل لپ تاپ‌ها برای مصارف نظامی و ارتشی نیز استفاده می‌شود. پس زمانی که صحبت از مقاومت بسیار بالا به میان می‌آید، منظور لپ تاپ‌هایی هستند که از افتادن از ارتفاع‌های چندمتری جان سالم به درمی‌برند.

مقایسه بین لپ تاپ‌های صنعتی و غیرصنعتی:حال که تا حدودی با لپ تاپ صنعتی بیشتر آشنا شدید، زمان آن رسیده است که به مقایسه بین لپ تاپ‌های صنعتی و غیرصنعتی بپردازیم. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله لپ تاپ ورک استیشن را بخوانید.از مهم‌ترین تفاوت‌های بین این دو مدل لپ تاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هنگام خرید لپ تاپ صنعتی باید به چه مشخصاتی توجه کنیم؟

لپ‌تاپ‌ های صنعتی که بیشتر برای محیط‌های کاری و یا کارهای سنگین و زیاد کاربرد دارند باید کیفیت، سرعت، مقاومت و عمر طولانی داشته باشند.

1 – مقاومت در برابر لرزش

اکثر لپ‌تاپ‌های مقاوم از یک درایو حالت جامد (SSD) استفاده می‌کنند. این SSDها در مقایسه با هارد دیسک‌های معمولی (HDD) قطعات متحرک کمتری دارند و کمتر در معرض آسیب هستند. لپ‌تاپ‌های قدیمی‌تر با هارد دیسک معمولی بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از لرزش یا ضربه‌های ناگهانی هستند.

2 – لپ‌تاپ‌ های صنعتی در برابر گردوغبار و آب مقاوم هستند

لپ‌تاپ‌های صنعتی در شرایط کاری گردوغبار به خوبی کار می‌کنند. استانداردهای MIL-STD-810G مستلزم برخی آزمایشات شدید گردوغبار است. اولین مرحله شامل ذرات ریز گردوغبار است که به مدت شش ساعت روی سیستم دمیده می‌شود. پس از شش ساعت اول، ناحیه آزمایش تا 60 درجه سانتی گراد گرم می‌شود و آزمایش دوباره انجام می‌شود. بخش دوم آزمایش، ماسه را به مدت 90 دقیقه با سرعت باد بیش از 80 کیلومتر در ساعت روی لپ تاپ می‌دمد. لپ‌تاپ‌های صنعتی در برابر گردوغبار و آب نیز مقاوم هستند.

این مطلب را از دست ندهید  نقد و بررسی تخصصی لپ‌ تاپ ایسوس TUF Dash Gaming FX517ZR-F15.173070

3 – لپ تاپ صنعتی در دماهای شدید کار می‌کند

استانداردهای نظامی، دستگاه را ملزم می‌کند که در تغییرات دمایی ناگهانی کار کند. اولین آزمایش‌ها با خاموش بودن لپ‌تاپ‌ها برای آزمایش استحکام مواد انجام می‌شود. لپ‌تاپ در حین روشن بودن یک سری آزمایش‌ها را انجام می‌دهد تا نحوه عملکرد لپ‌تاپ تحت استرس گرمایی را آزمایش کند.

4 -صفحه نمایش محکم‌تر و روشن‌تر

از آن جایی که لپ‌تاپ‌ های صنعتی برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند، نمایشگرهای روشن‌تری دارند. صفحه نمایش‌ها معمولاً از شیشه‌های مقاوم برای ارائه دوام بالاتر ساخته می‌شوند و از پوشش‌های ضد انعکاس برای کاهش انعکاس و تابش بسیار زیاد استفاده می‌شود که به این معنی است که بسیاری از لپ‌تاپ‌های صنعتی را می‌توان در فضای باز و زیر نور شدید خورشید استفاده کرد.

روشنایی صفحه با واحد nits اندازه گیری می‌شود. واحد روشنایی. لپ‌تاپ‌ها و نمایشگرهای تبلت استاندارد در محدوده 200 تا 300 نیت هستند. لپ تاپی صنعتی مانند Getac B300 دارای صفحه نمایش 700 نیت با ارتقاء اختیاری به 1400 نیت است.

5 – سازگاری الکترومغناطیسی

اکثر لپ‌تاپ‌های صنعتی دارای گواهینامه‌ای هستند که دستگاه‌ها را از تولید انرژی الکترومغناطیسی که می‌تواند در عملکرد سایر تجهیزات اختلال ایجاد کند، متوقف می‌کند. این ویژگی می‌تواند برای افرادی که در کار از گجت‌های مختلف استفاده می‌کنند و امواج الکترومغناطیسی، عملکرد آن‌ها را مختل می‌کند، بسیار کاربردی است. کاربردی‌ترین مثالی که در این زمینه می‌توان بیان کرد، استفاده‌های نظامی است.

6 – بدنه لپ تاپ صنعتی

یکی از موارد مهمی که به هنگام خرید لپ تاپ صنعتی باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل مخاطرات و شرایط غیرعادی محیطی که در اماکن کارگاهی، صنعتی و دیگر اماکن از این دست وجود دارد، لازم است ابتدا استحکام و مقاومت بدنه لپ تاپ را چک کنید که بتوانید آن را ارزیابی کنید.

آیا در محیط مورد نظر شما، قابلیت ارائه عملکرد عادی را دارد و یا با توجه به اتفاقات غیرمترقبه‌ای که ممکن است برای آن در این گونه محیط‌ها رخ دهد، لپ تاپ دچار آسیب‌های بسیار می‌شود و از کار می‌افتد.

7 – شارژر و باتری لپ تاپ صنعتی

دوام کارکرد لپ تاپ و متحمل شدن شرایط خاص و غیر عادی، جزو ویژگی‌هایی است که یک لپ تاپ صنعتی را از لپ تاپ خانگی متمایز می‌کند. در بسیاری از مراحل پیش تولید مانند نقشه کشی صنعتی و یا تهیه و ساخت نمونه اولیه محصول، اینکه لب تاب شما با موضوع خاموش شدن لپ تاپ به علت قطع شدن برق مواجه نشود از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین در بسیاری از موارد کاربری‌های مختلف لپ‌تاپ‌های صنعتی، نیاز است که لپ تاپ به صورت لحظه‌ای با نرم‌افزارهای تخصصی در ارتباط باشد تا بتواند گزارش و یا فعالیت‌های تخصصی مورد نیاز را انجام دهد.

این مطلب را از دست ندهید  لپ تاپ مناسب تیونینگ خودرو چه مشخصاتی دارد؟ + معرفی 3 مدل لپ تاپ مناسب تیونینگ

تقسیم بندی لپ تاپ های صنعتی چگونه است؟

عموما  این لپ تاپ ها به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از : 

1. لپ تاپ های صنعتی فوق العاده مقاوم:

این نمونه لپ تاپ استانداردهای ویژه نظامی را داشته اند که از لحاظ فنی از دیگر لپ تاپ ها مقاوم تر می باشند.

2 . لپ تاپ های صنعتی بسیارمقاوم: 

این لپ تاپ قابلیت تبدیل شدن به تبلت را نیز دارند و برای استفاده در مصارف حمل و نقل ، نظامی ، فرودگاهی و مهندسی مناسب می باشند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله لپ تاپ صنعتی Dell latitude را بخوانید.در برخی از شرایط باید از لپ تاپ های استفاده کرد که بتوانند در شرایط مختلف آب و هوایی کار کنند به همین دلیل در چنین وضیعتی می توان از لپ تاپ های صنعتی که قادر به کار در دمای منفی 20 درجه تا 60 درجه سانتی گراد  باشند ، استفاده کرد .این لپ تاپ ها به دلیل دارا بودن دید در شب و جی پی اس می توانند گزینه ی مناسبی برای استفاده در فضاهای باز باشند.

3 . لپ تاپ صنعتی مقاوم :

این  گروه لپ تاپ ها نسبت به دیگر گروه ها دارای درصد حفاظتی پایین تری می باشند،معمولا برای برنامه ریزی های در سایت و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند . البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین لپ تاپ های صنعتی را بخوانید.البته نباید فراموش کرد که به دلیل دارا بودن پورتهای سریال  برای مهندسین در مناطق عملیاتی گزینه های مناسبی می باشند.برای همه مدل ها فانکشن های زیر  موجود می باشد : مولتی تاچ، کیبورد با نور پس زمینه ، صفحه تاچ اسکرین ویندوز سون یا اکس پس، جی پی اس، پورت سریال ، دمای منفی 20،باطری اضافه ، ضد آب و ضد خوردگی ، ضد ضربه ، صفحه نمایش با قابلیت نمایش در نور آفتاب و ….

تفاوت قیمت لپ تاپ صنعتی با لپ تاپ معمولی درچیست؟

در ابتدا نکته‌ای که در این دو مدل لپ تاپ وجود دارد، بحث قیمت است. زمانی که شما می‌خواهید به یک لپ تاپ بسیار مقاوم دست پیدا کنید، باید بهای آن را هم بپردازید. به‌صورت کلی لپ تاپ‌های صنعتی در مقایسه با لپ تاپ‌های غیرصنعتی دارای قیمت‌های بیشتری هستند.

1. لایه بیرونی یا شاسی:

تفاوت بعدی این دو مدل لپ تاپ، در لایه محافظ یا شاسی آن‌ها است. در لپ تاپ‌های غیرصنعتی شاهد یک شاسی پلاستیکی هستیم که در صورت سقوط می‌تواند به‌سادگی بشکند. درحالی‌که در لپ تاپ‌های صنعتی از موادی مانند منیزیم یا آلیاژهای منیزیم – آلومینیوم با سپرهای پلاستیکی استفاده می‌شود تا لپ تاپ در برابر هرگونه سقوطی مقاومت پیدا کند.

شاسی

شاید متوجه نشوید اما در برخی از لپ تاپ‌های صنعتی از ضربه‌گیرهایی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به هارد دیسک‌ها نیز بهره برده شده است. همچنین برخی دیگر از مدل‌های یک لپ تاپ صنعتی پا را از این فراتر گذاشته و لایه‌ای برای محافظت از هارددیسک و گرم نگه‌داشتن آن در دماهای پایین قرار داده‌اند.

2. وزن لپتاپ ها:

از سوی دیگر به دلیل لایه محافظی که بر روی این لپ تاپ‌ها تعبیه شده است، وزن آن‌ها به طبع بیشتر از لپ تاپ‌های غیرصنعتی خواهد بود. ازاین‌رو نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان لپ تاپ‌های قابل‌حمل یادکرد. برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانید که یک لپ تاپ صنعتی می‌تواند تا 3 یا 4 پوند از لپ تاپ غیرصنعتی سنگین‌تر باشد.

این مطلب را از دست ندهید  لپ تاپ ورک استیشن چیست و چه مزایایی دارد؟ + معرفی بهترین لپ تاپ های workstation در سال 2023

3. صفحه‌نمایش:

تقریباً تمامی لپ تاپ‌های غیرصنعتی مانند لپ تاپ‌های خانگی یا تجاری دارای صفحه‌نمایش عالی برای کار در محیط‌های بسته هستند. اما زمانی که آن‌ها را بیرون بیاورید، تازه مشکلات خودشان را نشان می‌دهند. نگاه‌کردن به صفحه‌نمایش یک لپ تاپ غیر صنعتی زیر نور مستقیم خورشید، باعث نامرئی شدن و ازبین‌رفتن تصویر می‌شود.همچنین بر روی صفحه‌نمایش یک لپ تاپ صنعتی از شیشه تقویت‌شده بهره برده می‌شود .

آیا لپ تاپ‌های صنعتی در برابر همه چیز مقاوم هستند؟

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز متوجه شدید، زمانی که بحث از مقاومت لپ تاپ صنعتی به میان می‌آید، منظور ریختن چند قطره آب و یا ضربه‌های انگشت بر روی صفحه نیست. این لپ تاپ‌ها می‌توانند در برابر آسیب‌های بسیار جدی‌تری مقاومت کنند. دلیل این امر نیز به‌کاررفتن متریال‌های متفاوت و سخت‌تر در این لپ تاپ‌ها است که آن‌ها را سنگین‌تر و البته گران‌تر می‌کند.

استانداردهای جهانی لپ تاپ صنعتی چیست؟

1- استاندارد IP:

یکی دیگر از استانداردهایی که علاوه بر لپ تاپ‌های صنعتی، لپ تاپ‌های غیر صنعتی و یا حتی گوشی‌های هوشمند هم دارند، استاندارد IP است. IP که مخفف «محافظت از ورود» است، می‌تواند برای شما عنوان کند که دستگاه مورد نظرتان تا چه اندازه در برابر دورنگه داشتن جامدات و مایعات موفق ظاهر می‌شود. از عبارت IP همچنین به‌جای عبارات کلی مانند «ضد گردوغبار» یا «مقاوم در برابر آب» نیز استفاده می‌شود.

استاندارد

در برابر IP دو عدد وجود دارد که هرکدام از آن‌ها نشان‌دهنده یک ویژگی خاص است. عدد اول نشان از ایمنی لپ تاپ صنعتی و یادستگاه‌های دیگر در برابر جامدات بوده که می‌تواند بین 0 تا 6 متغیر باشد. اگر این عدد 2 باشد به این معناست که نمی‌توانید انگشت خود را به صفحه بچسبانید. عدد 4 به این معناست که دستگاه در برابر اجسام بزرگ‌تر از 2 میلی‌متر مقاوم بوده و عدد 6 به معنای محافظت کامل در برابرگردوغبار و شن و ماسه خواهد بود.

در کنار این عدد، عدد دیگری وجود دارد که میزان مقاومت دستگاه در برابر مایعات را مشخص می‌کند و بین 0 تا 9 متغیر خواهد بود. عدد 1 به معنی مقاومت دستگاه در برابر چند قطره است، عدد 4 به معنای مقاومت در برابر پاشیدن آب و عدد 7 و 8 به معنای توانایی دستگاه در برابر غوطه‌ور شدن در آب کامل هستند.

2 – استاندارد MIL-STD 810G:

زمانی که گفته می‌شود یک لپ تاپ صنعتی دارای استاندارد MIL-STD 810G است، یعنی بر روی صفحه آن بیش از 30 آزمایش مختلف صورت‌گرفته است. چالش‌هایی برای مشخص‌کردن میزان مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و پایین، رطوبت، باران، شتاب، لرزش، شوک و … . امروزه هیچ لپ تاپ غیر صنعتی وجود ندارد که تضمین کند می‌تواند در برابر تمامی این خطرات و چالش‌ها از خودش مقاومت نشان دهد.

کدام برند لپ تاپ صنعتی برای خرید مناسب خواهد بود؟

اگر بخواهید دست به خرید لپ تاپ‌های صنعتی بزنید، ناگهان با چندین و چند برند و مارک مختلف روبرو می‌شوید که ممکن است شما را گیج کند. شرکت دل توانسته در بین تمامی برندهای تولیدکننده لپ تاپ‌های صنعتی و مقاوم، گوی سبقت را از سایرین برباید. لپ تاپ‌های سری Rugged دل جزو بهترین لپ تاپ‌های صنعتی موجود در بازار بوده که می‌توانید آن را از مراکز فروش لپ تاپ صنعتی dell خریداری کنید.

لپ تاپ صنعتی دل

معرفی چند مدل از برترین لپتاپ های صنعتی و پرقدرت:

بهترین لپتاپ های صنعتی را به شما معرفی می کنیم، لپتاپ هایی که البته با عنوان لپتاپ های جان سخت نیز شناخته می شوند.

این مطلب را از دست ندهید  ارزان ترین لپ تاپ های دی وی دی دار

1- لپ تاپ صنعتی Panasonic Toughbook CF- 54

این لپتاپ در واقع یک لپتاپ نیمه صنعتی محسوب می شود و خودِ کمپانی پاناسونیک آن را اختصاصاً برای آن هایی که در صنعت خودروسازی و همچنین کسانی که در حوزه ی تأسیسات و نگهداری مشغول به کارند طراحی و تولید کرده است.در عین آن که این لپتاپ به نسبت لپتاپ های دیگری که قرار است در ادامه به معرفی آن ها بپردازیم ضخامتی نازک تر داشته و به اصطلاح نیمه صنعتی محسوب می شود.

لپ تاپ صنعتی Panasonic

وزن لپتاپ Panasonic Toughbook CF- 54 1.9 کیلوگرم بوده و از پردازنده ی Intel Core i5-6300 U vPro برخوردار است. حافظه رم آن ۴ گیگابایت، حافظه داخلی اش ۵۰۰ گیگابایت و کارت گرافیک آن Intel Graphics می باشد. لپتاپ Panasonic Toughbook CF- 54 از نمایشگری ۱۴ اینچی بهره می برد و رزولوشن آن ۱۳۶۶* ۷۸۶ است.

نقاط قوت:

 • بدنه محکم
 • کیفیت ساخت بالا
 • دقت بالای Trackpad

نقاط ضعف:

 • حافظه رم پایین

2 – لپ تاپ صنعتی Dell Latitude 14 Rugged

Dell علاوه بر لپتاپ های معمولی در لپتاپ های صنعتی نیز جزو کمپانی های کاربلد است. این لپتاپ Dell در عین آن که ویژگی های یک لپتاپ صنعتی را داراست از مشخصات خوب و به روزی نیز برخوردار است.

لپ تاپ صنعتی

به عنوان مثال، کیفیت نمایشگر ۱۴ اینچی آن حرف ندارد و پردازنده ی Intel Core i5 بسیار قوی است. رم آن ۸ گیگابایتی و حافظه داخلی اش ۱۲۸ گیگابایت ظرفیت دارد. گفتنی است که وزن این لپتاپ، ۱٫۹ کیلوگرم است.

نقاط قوت:

 • قیمت مناسب
 • مقاومت بالا

نقاط ضعف:

 • ظرفیت کم حافظه داخلی
 • عدم تنوع در پورت ها

3 – Panasonic Toughbook CF-33

این لپتاپ خصوصیات بسیار منحصر به فردی دارد. فی المثل امکان جدا کردن کیبورد و تبدیل آن به تبلت وجود دارد.پردازنده ی به کار گرفته شده در این لپتاپ از نوع Intel Core i5-7300U بوده و میزان حافظه ی رم آن ۸ گیگابایت می باشد. کارت گرافیک از نوع Intel HD Graphic و حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت است.

لپ تاپ صنعتی Panasonic

افزون بر این موارد، نمایشگر نیز ۱۲ اینچی بوده و از رزولوشن ۲۱۶۰* ۱۴۴۰ برخوردار می باشد. شایان ذکر است که لپتاپ Panasonic Toughbook CF-33 فقط در آمریکا عرضه شده است و احتمالاً در آینده ای نزدیک در دیگر کشورهای جهان نیز عرضه خواهد شد.

نقاط قوت:

 • نمایشگر عالی
 • کیبورد جدا شونده

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا
 • وزن سنگین

4 – لپ تاپ صنعتی HP Probook x360 11 G1 EE Notebook PC

در نگاه اول ممکن است این لپتاپ به عنوان یک لپتاپ معمولی جلوه داده شود زیرا اندازه ها و مقاومتش در ظاهر به مانند لپتاپ های صنعتی نیست. اما در واقعیتِ امر، این لپتاپ با بهره گیری از ضربه گیرهای صنعتی مقاومت بسیاری در برابر ضربه و سقوط دارد.

لپ تاپ صنعتی HP

پردازنده ی HP Probook x360 11 G1 EE Notebook PC از نوع Intel Celeron N3350 بوده و قابلیت پشتبانی از رم ۲ تا ۸ گیگابایتی را دارد. حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت، کارت گرافیک آن Intel HD Graphics 500 و نمایشگر ۱۱٫۶ اینچی اش از دقت تصویر HD برخوردار می باشد. نکته ای که ذکر آن لازم است این است که این لپتاپ نیز از کیبورد جدا شونده برخوردار می باشد.

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای خرید بهترین لپ تاپ برای تریدرها + معرفی بهترین لپتاپ های 2022 مناسب ترید

نقاط قوت:

 • قیمت مناسب
 • طراحی زیبا

نقاط ضعف:

 • قدرت سخت افزاری کمتر به نسبت سایر لپتاپ های این لیست
 • مقاومت کمتر به نسبت سایر لپتاپ های این لیست

5 – Lenovo ThinkPad 11e

این لپتاپ نیز همچون لپتاپ قبلی با آن که در ظاهر بسیار به لپتاپ های معمولی شباهت دارد اما در عین حال از قدرت و استقامتی بسیار بالا برخوردار است. به عنوان مثال لبه های بدنه و پورت های این لپتاپ به شکلی طراحی شده اند که حتی اگر لپتاپ از فاصله ی ۹۰ سانتی متری سقوط کند دچار آسیب نخواهد شد

لنوو

فارغ از این موارد، این لپتاپ از یک گواهینامه ی نظامی برخوردار است که بر طبق آن، قابلیت تحمل فشار سنگین، لرزش های قوی و حتی قرار گرفتن در محیط های خیلی گرم و خیلی سرد را داراست.پردازنده ی آن از نوع Intel Core i3-6100U بوده و رم آن ۸ گیگابایتی می باشد. افزون بر این از حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی و کارت گرافیک Intel HD Graphic 520 بهره می برد. در آخر گفتنی است که نمایشگر ۱۱٫۶ اینچی آن از رزولوشن ۱۳۶۶* ۷۶۸ برخوردار است.

نقاط قوت:

 • طراحی بسیار محکم و مقاوم
 • سخت افزار مناسب

نقاط ضعف:

 • ضخامت بسیار بالا

سخن پایانی

شما دراین مقاله با تفاوت لپ تاپ صنعتی و لپ تاپ معمولی آشنا شدیدوهمچنین از مشخصات آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

منبع: فروشگاه لپ تاپ سنندج (صفرویک)

سوالات متداول

آیا خرید لپ تاپ صنعتی workstation به صرفه است؟

صادقانه بگویم برای خیلی از افراد نه ، چون بسیاری از افراد نیازی به چنین لپ تاپ های قدرتمندی ندارند مگر اینکه در یکی از زمینه هایی که در بالا به آنها اشاره شد فعالیت داشته باشند اونوقت می توان گفت بعد از انجام چند پروژه هزینه بالای لپ تاپ صنعتی را می توانند جبران کنند.

چه ویژگی‌هایی در لپ‌تاپ‌های درجه نظامی وجود دارد؟

همان طور که ذکر شد، اغلب محصولاتی را مشاهده می‌کنید که ادعا می‌کنند “گواهینامه نظامی” یا “محصولات درجه نظامی” دارند بدون این که توضیحی در مورد معنای آن بدهند. با این حال، این اصطلاحات فقط کلمات کلیدی بازاریابی نیستند. در واقع، ارتش ایالات متحده یک سری آزمایش برای محصولات ایجاد کرده است تا این محصولات بتوانند به عنوان “درجه نظامی” دست یابند.

پیشنهاد ما به شما

لپ تاپ Dell latitude

بررسی و معرفی لپ تاپ های صنعتی Dell latitude با قیمت زیر ١٥ میلیون تومان

یک ترکیب عالی و فوق‌العاده از برند دل، سری لپ تاپ‌های Dell Latitude است. عملکرد …

دیدگاهتان را بنویسید